Všetky články

Ako sa vyvarovať podvodom pri kúpe nehnuteľnosti

Ako sa vyvarovať podvodom pri kúpe nehnuteľnosti

Kúpa nehnuteľnosti predstavuje v živote každého človeka veľký krok do neznáma, ktorý je zároveň spojený s veľkou dávkou zodpovednosti a obrovským, ale zároveň nepredpokladateľným rizikom. Viete, ako v dnešnej dobe odhaliť podvody pri kúpe nehnuteľnosti a na čo si dať pozor?

 

Obchodovanie s nehnuteľnosťami predstavuje riziko

 

Pri kúpe nehnuteľnosti na vás čakajú rôzne nástrahy, na ktoré si treba rozhodne dať pozor - od falošného vlastníka nehnuteľnosti až po finančné podvody. Opatrnosť je základ, najmä ak ide o takéto veľké obchodovanie, ako sú napríklad nehnuteľnosti.

 

Skôr ako sa rozhodnete podpísať zmluvu o kúpe nehnuteľnosti, starostlivo si preverte súčasného majiteľa nehnuteľnosti. Overte si, či predávajúci je skutočným vlastníkom nehnuteľnosti a nie sú na nehnuteľnosť vedené žiadne ťarchy. Nehnuteľnosť si viete preveriť prostredníctvom portálu ESKN, o ktorom sme písal v jednom z našich článkov.

 

Dôkladne preštudujte všetky náležitosti zmluvy pri jej podpísaní. Uistite sa, že jej obsah je vyhotovený v súlade so zákonom a rozumiete všetkým podmienkam obsiahnutým v zmluve. Rovnako sa môžete obrátiť na právnika, ktorý vám poradí so správnosťou dokumentácie. Taktiež buďte rozvážny pri samotnej platbe za nehnuteľnosť a neplaťte plnú sumu nehnuteľnosti vopred.

 

 

Prenájom či predaj nehnuteľnosti tiež nie je úplne bez rizika

 

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že prenájom nehnuteľnosti, alebo jej predaj, so sebou nenesie riziko, opak je pravdou. Aj tu sa vyskytujú určité podvody a riziká, na ktoré by ste si mali rozhodne dávať pozor.

 

Pri predaji nehnuteľnosti sa môžete stretnúť s falošnými kupcami. Títo “kupci” sa vydávajú za potenciálnych záujemcov s cieľom získať citlivé informácie o majiteľovi, ako sú jeho osobné údaje, číslo bankového účtu alebo kópie dokladov. Tie následne môžu zneužiť.

 

Naopak, pri prenájme nehnuteľnosti sa zase najčastejšie môžete stretnúť s nepoctivými nájomníkmi, ktorí neplatia nájomné včas či dokonca poškodzujú nehnuteľnosť. Ak plánujete prenájom nehnuteľnosti, tiež dávajte pozor na podvodné inzeráty. Tie najčastejšie inzerujú nehnuteľnosť, ktorá neexistuje alebo prenajímajú nehnuteľnosť bez vedomia majiteľa.

 

Pred podvodmi vás ochráni realitná kancelária

 

Právna dokumentácia, administratívne úkony, znalosť trhu či nájdenie a preverenie nehnuteľnosti? Vďaka službám realitnej kancelárie budú vaše sny o novom bývaní v dobrých rukách.

 

Realitné kancelárie majú dlhoročné skúsenosti, poznajú dokonale trh s nehnuteľnosťami a vedia, ako sa vyhnúť podvodníkom. Navyše, naši makléri poznajú typické znaky podvodných ponúk a dokážu ich včas odhaliť, čím vás ochránia pred stratou financií alebo v prípade predaja celej nehnuteľnosti.

 

 

Bezstarostná kúpa nehnuteľnosti vďaka službe Agent kupujúceho

 

Ak však hľadáte spôsob ako na úplne bezstarostnú kúpu nehnuteľnosti, v tom prípade využite našu službu Agent kupujúceho. Náš realitný maklér, ako váš zástupca, vás prevedie celým procesom kúpy nehnuteľnosti, nájde pre vás vhodnú nehnuteľnosť a postará sa tiež o právnu dokumentáciu.

 

Ak sa pripravujete na obchodovanie s nehnuteľnosťou, či hľadáte prenájom, neváhajte osloviť našu realitnú kanceláriu. Pomôžeme vám s elimináciou rizika pri predaji, prenájme alebo kúpe nehnuteľnosti a všetky potrebné dokumenty vybavíme za vás.

Potrebujete pomôcť s predajom alebo kúpou nehnuteľnosti?
Kontaktujte nás

Autor článku -
Ivan Žák
Dátum publikovania - 20.3.2024
Kategória - Tipy

Z kategórie

Odporúčané články