Všetky články

Aké sú výhody vlastnenia nehnuteľnosti?

Aké sú výhody vlastnenia nehnuteľnosti?

Vlastniť alebo nevlastniť nehnuteľnosť? Táto téma je v súčasnosti často diskutovaná, pretože sa stále viac ľudí  rozhoduje pre dlhodobý prenájom nehnuteľnosti. Tento spôsob investície však nie je z dlhodobého hľadiska ekonomickým riešením, pretože toto bývanie nikdy nebude vaše. Dnes si zhodnotíme výhody vlastnenia nehnuteľnosti.

Vlastnenie nehnuteľnosti je cesta k finančnej nezávislosti

Napriek tomu, že je v súčasnosti takmer nedosiahnuteľné kúpiť nehnuteľnosť bez financovania prostredníctvom hypotéky, vlastníctvom nehnuteľnosti ste o krok bližšie k finančnej nezávislosti. Napríklad, ak sa rozhodnete pre nehnuteľnosť, ktorá má väčšiu kapacitu ako je vaša potreba, môžete časť prenajať alebo predať. Vaše bývanie sa teda môže stať aj vaším pasívnym príjmom, ktorý vám môže financovať náklady na hypotéku.

Ceny nehnuteľností sa zvyšujú a vy z toho môžete ťažiť

Ceny nehnuteľností majú v priebehu času zvyčajne zvyšujúci trend. Znamená to, že ak si dnes kúpite nehnuteľnosť, ktorá bude navyše z vašej strany udržiavaná, v budúcnosti sa jej cena môže navýšiť. Táto skutočnosť môže predstavovať pre vás obrovskú výhodu, ak sa nehnuteľnosť po čase rozhodnete predať.

Sloboda a stabilita

Ak si nehnuteľnosť kúpite ste sám sebe pánom. Nehrozia vám komplikácie, ktoré sú spojené s prenájmom nehnuteľnosti. Medzi najčastejšie problémy, s ktorými sa nájomcovia stretávajú je, že nehnuteľnosť nemôžu rekonštruovať. Mnohí nájomcovia sa stretli už stretli s tým, že sa po rôznych nezhodách s prenajímateľom z objektu museli vysťahovať. 

Jedna z najlepších investícií do budúcnosti je nehnuteľnosť

Investovať do niečoho hmatateľného ako je nehnuteľnosť vám prináša benefity do budúcnosti. Kúpou nehnuteľnosti nezískate len stabilné útočisko, no je to skvelý spôsob ako zabezpečiť seba a svoju rodinu. Zaspávať s pocitom, že miesto, na ktoré sa pravidelne vraciate je vaše môže pre vás znamenať skutočnú úľavu.

Výhody vlastnenia nehnuteľnosti prevažujú nevýhody

Samozrejme, že vlastníctvo nehnuteľnosti so sebou prináša riziká. Je to vysoká a dlhodobá investícia, ktorá vás ovplyvní na značnú časť vášho života. Napriek tomu benefity prevyšujú negatíva a myslíme si, že investícia do nehnuteľnosti je návratná pre každého, kto chce mať v živote istoty a zabezpečenie.

Pri zvažovaní kúpy nehnuteľnosti vám odporúčame zvážiť všetky faktory, aby ste sa rozhodli či je vlastníctvo nehnuteľnosti pre vás správna voľba. 

Potrebujete pomôcť s kúpou nehnuteľnosti?
Kontakt

Autor článku -
Lenka Kršková
Dátum publikovania - 23.9.2023
Kategória - Tipy

Z kategórie

Odporúčané články