Všetky články

Inzeráty určujú potenciál predaja

Inzeráty určujú potenciál predaja

Predaj nehnuteľností vo veľkej miere ovplyvňuje jej inzerát. Ak napíšete dobrý inzerát, máte vyhraté a nehnuteľnosť sa vám podarí predať rýchlejšie. Ako si však poradiť pri písaní inzerátu a čo ovplyvňuje jeho kvalitu? Na to sa pozrieme v našom článku.

 

Aký je kvalitný inzerát na predaj nehnuteľností?

Vo všeobecnosti platí, že najdôležitejšie je zaujať kupujúceho. Znakom kvalitného inzerátu je váš čas, ktorý vypĺňaniu venujete. Vyplňte všetko, čo viete. Zamerajte sa na opis, lokalitu, výmeru, stav nehnuteľnosti, či ďalšie potrebné investície do bývania. Čím viac informácií a detailov poskytnete kupujúcemu, tým máte väčšiu šancu na predaj.

 

Rovnako dbajte na výber správnych a kvalitných fotiek. Práve s fotkami v inzeráte úzko súvisí homestaging. Nie nadarmo sa hovorí, že vizuál predáva. Krásne nastylované či upratané byty a domy pôsobiace čistotou majú podstatne väčšiu šancu nájsť si svojho nového majiteľa skôr, než nehnuteľnosti, ku ktorým nie sú žiadne fotky alebo ich je minimum.

 

Predaj nehnuteľností - Na čo sa zamerať v inzeráte

Prvým a najdôležitejším krokom je, aby bol inzerát pravdivý. Nikto nechce prísť na obhliadku bytu, ktorý ste v inzeráte vychválili, avšak od reality to bude mať ďaleko. Rovnako tak môžete získať negatívne referencie, a o to ťažšie sa vám bude byt predávať.

 

Okrem pravdivosti by mal byť inzerát tiež úplný a výstižný. V popise by mali byť uvedené všetky dôležité informácie o nehnuteľnosti, ako je jej veľkosť, počet izieb, dispozičné riešenie, stav, vybavenie, lokalita a cena. Je tiež dobré uviesť, či je nehnuteľnosť vhodná na trvalý pobyt, prenájom alebo na iné účely.

 

Dobrý inzerát? Žiadny problém

Napísať inzerát zvládne každý. Viete však, aký je dobrý inzerát? Cieľom dobrého inzerátu je upútať pozornosť potenciálneho kupujúceho a motivovať ho k akcii. Ako to dokázať? Je potrebné sa zamerať na viaceré faktory.

 

Nadpis

Ako prvé sa zamerajte na nadpis. Ten by mal byť krátky a výstižný, aby sa z neho dozvedel čitateľ čo najviac o ponúkanej nehnuteľnosti. Zároveň musí byť z neho jasné, akú nehnuteľnosť ponúkate. 

 

Opis

V opise je potrebné, aby bol detailný a poskytoval dostatočné informácie o nehnuteľnosti. Mali by ste v ňom uviesť všetky detaily o nehnuteľnosti, ktoré poznáte. Zamerajte sa na opis nehnuteľnosti, dispozíciu, lokalitu, stav alebo aj občiansku vybavenosť mesta, v ktorej sa ponúkaná nehnuteľnosť nachádza. Rovnako ak ponuka má výhody, ktoré ju odlišujú od iných, je vhodné tieto výhody spomenúť.

 

Fotografie

Ďalším dôležitým faktorom je použitie atraktívnych fotografií. Tie by mali byť kvalitné, dobre nasnímané a mali by čo najlepšie prezentovať nehnuteľnosť. Je dobré použiť rôzne uhly pohľadu, aby si záujemcovia mohli urobiť čo najpresnejšiu predstavu o tom, ako nehnuteľnosť vyzerá.

 

Cena

Každý inzerát, ktorý píšete, by mal obsahovať informáciu o cene nehnuteľnosti. A to bez ohľadu na to, či sa jedná o predaj alebo prenájom. Pri prenájme je vhodné určiť, či je cena vrátane ďalších poplatkov, či bez nich. Cenu by ste mali nastaviť tak, aby bola konkurencieschopná, ale zároveň aby nebola príliš nízka alebo príliš vysoká.

 

Kontakt

Najdôležitejšou časťou inzerátu je uviesť kontaktnú osobu. Váš inzerát môže byť akokoľvek dobrý, avšak ak v ňom bude chýbať kontakt na predávajúceho, klesá relevancia inzerátu a s ňou aj vaša šanca na uskutočnenie úspešného obchodu.

 

Nehnuteľnosti sa predávajú ťažšie než pred rokom

Proces predaja nehnuteľnosti je rok od roku náročnejší. Ponuka nehnuteľností stále narastá a počet kupujúcich klesá. Aj to je dôvod, prečo je predaj nehnuteľnosti stále náročnejší. Byt či dom sa už nepredá sám a do pár dní, ako tomu bolo kedysi. Na kupca môžete čakať kľudne aj niekoľko mesiacov.

 

Je veľmi dôležité počítať s dlhším časom predaja. Rovnako je potrebné vynaložiť viac úsilia a nastaviť správne cenu. Čím viac moderných prostriedkov v inzeráte využijete, tým viac sa môže skrátiť čas predaja vašej nehnuteľnosti.

 

Na predaj nehnuteľností oslovte realitnú kanceláriu

Nebojte sa osloviť pri predaji nehnuteľnosti realitnú kanceláriu. Nielenže vám to ušetrí čas, ale realitné kancelárie disponujú modernými technológiami, ktoré vám pomôžu s predajom nehnuteľnosti. 

 

Tiež dokážeme vašu nehnuteľnosť marketingovo podporiť, čím vieme podstatne skrátiť čas predaja. Jednou z týchto aktivít sú 3D prehliadky nehnuteľností, čím potenciálny kupujúci získajú predstavu o ponúkanej nehnuteľnosti.

 

Predaj nehnuteľnosti je náročný proces, ktorý sa dá ešte viac skomplikovať, ak nie je správne nastavený inzerát. Ak chcete, aby sa vaša nehnuteľnosť predala rýchlo a za dobrú cenu, je vhodné osloviť realitnú kanceláriu. 

 

Naši realitní makléri majú dlhoročné skúsenosti, marketingové zručnosti a postarajú sa tiež o administratívu spojenú s predajom. Ak teda zvažujete predaj nehnuteľností, neváhajte sa obrátiť na našu realitnú kanceláriu. Radi vám poradíme a pomôžeme s predajom vašej nehnuteľnosti.

Potrebujete pomôcť s predajom nehnuteľnosti?
Kontaktujte nás

Autor článku -
Michal Sládek
Dátum publikovania - 21.12.2023
Kategória - Iné

Z kategórie

Odporúčané články

Vplyv marketingu na predaj nehnuteľnosti
Iné 15.2.2024 - Bc. Martin Šebesta MBA
Vplyv marketingu na predaj nehnuteľnosti
Predaj nehnuteľnosti predstavuje komplexný proces zložený z viacerých so sebou súvisiacich krokov. Neodmysliteľnou súčasťou spôsobu ako predať nehnuteľnosť je správne zvolený marketingový koncept komunikácie predaja či prenájmu.   V dobe digitalizácie to už nie je len o napísaní inzerátu a čakaní na kupca. Je potrebné rozmýšľať nad spôsobmi, ako dostať vašu predávanú nehnuteľnosť do popredia, […]
Investičné pozemky a byty na Záhorí
Iné 29.1.2024 - Ivan Žák
Investičné pozemky a byty na Záhorí
Záhorie je región, ktorý sa v posledných rokoch teší čoraz väčšej pozornosti investorov. Je to spôsobené predovšetkým jeho strategickou polohou, prírodnými krásami a rastúcou populáciou. Realitné kancelárie pôsobiace v tejto oblasti, ako aj my v Hestii, sa v súčasnosti rovnako zameriavajú aj na investičné pozemky a byty, čo sa zdá byť rozumnou voľbou z niekoľkých […]
Predaj nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu: Výhody profesionálnej pomoci
Iné 22.11.2023 - Lucia Peštová
Predaj nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu: Výhody profesionálnej pomoci
Predaj nehnuteľnosti je zložitý proces, ktorý vyžaduje smerovať pozornosť na množstvo detailov, schopnosť efektívneho marketingu a znalosť právnych a finančných aspektov. V súčasnej dobe technologického pokroku by sa mohlo zdať, že predávať nehnuteľnosť na vlastnú päsť je jednoduchšie, no v skutočnosti Vám môže spolupráca s realitnou kanceláriou priniesť veľa výhod.   Odborná pomoc a skúsenosti […]