Všetky články

Investičné pozemky a byty na Záhorí

Investičné pozemky a byty na Záhorí

Záhorie je región, ktorý sa v posledných rokoch teší čoraz väčšej pozornosti investorov. Je to spôsobené predovšetkým jeho strategickou polohou, prírodnými krásami a rastúcou populáciou.

Realitné kancelárie pôsobiace v tejto oblasti, ako aj my v Hestii, sa v súčasnosti rovnako zameriavajú aj na investičné pozemky a byty, čo sa zdá byť rozumnou voľbou z niekoľkých dôvodov.

 

Čím je Záhorie zaujímavé pre investorov?

Oblasť Záhoria je pre investorov zaujímavá z viacerých dôvodov. Predovšetkým ide o strategickú polohu regiónu, rozvinutým cestovným ruchom či pribúdajúcimi pracovnými možnosťami. 

 

  • Strategická poloha. Záhorie disponuje dobrou dostupnosťou do hlavného mesta, ale tiež do Trnavy. Táto poloha poskytuje investorom prístup k veľkému trhu a množstvu potenciálnych klientov. 

 

  • Rozvoj cestovného ruchu. Záhorie je tiež regiónom s bohatou prírodou a turistickým potenciálom. Tento faktor môže prispieť k nárastu hodnoty pozemkov a nehnuteľností v danom regióne. 

 

  • Nové pracovné príležitosti. Rovnako tu evidujeme rozvoj priemyselných firiem a budovanie priemyselných parkov, čím sa zvyšuje tiež prosperita tohto územia. Lákavým faktorom pre investorov je vďaka tomu rozvoj pracovných miest a zvýšenie záujmu o bývanie v tomto regióne. 

 

Investičné pozemky a možnosti sú rôzne

Existuje hneď niekoľko možností investičných pozemkov, ktoré sú pre investorov, a nie len pre nich zaujímavé. 

  • Stavebné pozemky - tieto pozemky sú určené na následnú výstavbu nehnuteľností. Predstavujú však jeden z najdrahších typov investičných pozemkov.

 

  • Poľnohospodárske a lesné pozemky - sú určené výlučne na poľnohospodárske účely. Môže ísť o ornú pôdu alebo stavby určené na poľnohospodárske účely. 

 

  • Komerčné pozemky - ide o pozemky určené na výstavbu komerčných priestorov. Tieto priestory sú obchodného charakteru, môže ísť napríklad o kancelárske priestory, sklady, reštaurácie, maloobchodné či retailové priestory. 

 

 

Prečo je pôda vhodnou investíciou?

Vo všeobecnosti je známe že nie každá pôda má rovnakú hodnotu. Pôda je tradičnou investíciou, ktorá sa vyznačuje dlhodobo udržateľnou hodnotou. Pôda je obmedzený zdroj, ktorý sa neustále zhodnocuje.

 

Investori, ktorí investujú do pôdy, môžu profitovať z nárastu hodnoty pôdy v priebehu času. Kúpa pôdy sa však spája s mnohými výhodami. Medzi ne patria:

 

  • Návratnosť investícií - Investovanie do pôdy poskytuje možnosť generovania pasívneho príjmu či umožňuje zabezpečiť vysoké zisky. To všetko však závisí od spôsobu kúpy či predaja pozemku.

 

  • Takmer žiadne náklady - Hodnota pozemku sa líši predovšetkým od lokality, v ktorej sa pozemok nachádza, typu či výmery pozemku. Avšak v súčasnosti nájdeme množstvo pozemkov, ktorých cena je minimálna. 

 

  • Limitované množstvo pôdy - Záujem o pôdu a pozemky vo všeobecnosti narastá. Avšak množstvo pôdy je limitované a jej navýšenie nie je možné.

 

  • Minimálna údržba -  Pôda predstavuje nezastavanú časť, takže neobsahuje žiadne stavby ani budovy o ktoré by sa bolo treba starať. Zároveň ponúka nižšie dane z pozemkov a predstavuje výbornú investíciu a jej údržba vás takmer nič nestojí.

 

Oplatí sa v súčasnosti investovať do nehnuteľnosti?

Investovanie do nehnuteľností sa spája s množstvom rizík, ale tiež aj s odmenami. Odpoveď na túto otázku závisí od viacerých faktorov, ako je napríklad aktuálna ekonomická situácia, stav trhu s nehnuteľnosťami či osobné ciele investora. V súčasnosti je trh s nehnuteľnosťami na Slovensku relatívne stabilný. 

 

Ceny nehnuteľností stále rastú, ale nie tak rýchlo ako v minulosti. To môže byť pre investorov vhodnou príležitosťou na nákup nehnuteľností za relatívne výhodné ceny. Rastúca ekonomika a dopyt po bývaní v blízkosti veľkých miest môžu tiež prispieť k pozitívnym výhľadom.

 

Investičné pozemky alebo nehnuteľnosti - Do čoho sa oplatí investovať najviac?

Chcete investovať do nehnuteľnosti ale neviete, do akého typu nehnuteľnosti sa vám vyplatí vaša investícia najviac? Najskôr sa musíte zamyslieť nad vašimi konkrétnymi investičnými cieľmi. Ak ste investor a chcete dlhodobo investovať a profitovať z nárastu hodnoty nehnuteľnosti, môže byť pre vás vhodnou investíciou pozemok. 

 

Pokiaľ chcete investovať do nehnuteľnosti, ktorá vám bude generovať pravidelný príjem, môže byť vhodnou investíciou byt alebo dom. Ak však ste investor a chcete investovať do nehnuteľnosti, ktorá vám bude poskytovať priestor na podnikanie, môže byť vhodnou investíciou práve komerčný pozemok.

 

Záhorie je skvelou lokalitou, ktorá otvára investičné príležitosti. Táto lokalita je nielen perspektívna, ale disponuje aj skvelou dopravnou integráciou a spoločenským či rekreačným vyžitím. Ak máte akékoľvek otázky k investičným možnostiam na Záhorí alebo k dostupným pozemkom, kontaktujte nás. Pravidelne aktualizujeme naše portfólio a pre našich klientov máme tie najvýhodnejšie ponuky.

Potrebujete pomôcť s predajom nehnuteľnosti?
Kontaktujte nás

Autor článku -
Ivan Žák
Dátum publikovania - 29.1.2024
Kategória - Iné

Z kategórie

Odporúčané články

Ako industrializácia ovplyvňuje realitný trh na Záhorí
Iné 21.3.2024 - Ing. Michal Sládek
Ako industrializácia ovplyvňuje realitný trh na Záhorí
Rozvoj a rast priemyslu sú neoddeliteľnou súčasťou ekonomickej prosperity regiónov, pričom Záhorie nie je výnimkou. Industrializácia a výstavba podnikov prináša so sebou množstvo výhod, ale zároveň aj výzvy, najmä v oblasti nehnuteľností.   V tomto článku sa zameriame na to, ako industrializácia ovplyvňuje vývoj realitného trhu na Záhorí, ako a či vôbec vplýva na samotné […]
Vplyv marketingu na predaj nehnuteľnosti
Iné 15.2.2024 - Bc. Martin Šebesta MBA
Vplyv marketingu na predaj nehnuteľnosti
Predaj nehnuteľnosti predstavuje komplexný proces zložený z viacerých so sebou súvisiacich krokov. Neodmysliteľnou súčasťou spôsobu ako predať nehnuteľnosť je správne zvolený marketingový koncept komunikácie predaja či prenájmu.   V dobe digitalizácie to už nie je len o napísaní inzerátu a čakaní na kupca. Je potrebné rozmýšľať nad spôsobmi, ako dostať vašu predávanú nehnuteľnosť do popredia, […]
Inzeráty určujú potenciál predaja
Iné 21.12.2023 - Michal Sládek
Inzeráty určujú potenciál predaja
Predaj nehnuteľností vo veľkej miere ovplyvňuje jej inzerát. Ak napíšete dobrý inzerát, máte vyhraté a nehnuteľnosť sa vám podarí predať rýchlejšie. Ako si však poradiť pri písaní inzerátu a čo ovplyvňuje jeho kvalitu? Na to sa pozrieme v našom článku.   Aký je kvalitný inzerát na predaj nehnuteľností? Vo všeobecnosti platí, že najdôležitejšie je zaujať […]